П`ятниця, 26.04.2024
БДтЮТ    Кременчуцької районної ради
                       Будинок дитячої та юнацької творчості
Меню сайту
Міні-чат
200
Головна » Статті » З історії закладу » Матеріали

Будинку дитячої та юнацької творчості - 60!

Будинок дитячої та юнацької творчості Кременчуцької районної ради Полтавської області – комунальний комплексний позашкільний навчальний заклад, який організовує роботу за різними напрямками позашкільної освіти (художньо-естетичним, туристсько-краєзнавчим, еколого-натуралістичним, науково-технічним, дослідницько-експериментальним, військово-патріотичним,     гуманітарним тощо).

             Будинок здійснює навчання і виховання дітей та підлітків у позаурочний та позанавчальний час, координує проведення ряду виховних масових заходів з учнівською молоддю.

Головною метою Будинку є забезпечення реалізації права дітей та підлітків на здобуття позашкільної освіти, розвитку нахилів та інтересів, задоволення потреб з напрямків діяльності.

             Засновником  Будинку є Кременчуцька районна рада Полтавської області.

             Функціонально підпорядкований відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Кременчуцької районної державної адміністрації.

Юридична адреса: м. Кременчук, вул. Леніна 14/23; 39614

Будинок піонерів був відкритий у другому півріччі 1956 року в селі Садки

 Там працювало два гуртки – «Художнє читання» та «Умілі руки». Згодом його переводять в село Потоки, де відкриваються гуртки хореографії (керівник Єловикова В.Т.) та художньої творчості (керівник Лоб М.І.).

Менше, ніж через рік, будинок піонерів переведено в приміщення районного будинку культури в село Піщане. Працюють танцювальний гурток, гурток вишивання, художнього слова та бандуристів.

Пізніше будинок піонерів був переведений в с. Велику Кохнівку, де працював у приміщенні середньої школи.

У 60-х роках директору будинку піонерів було надане робоче місце у відділі народної освіти.

                У 1995 році згідно розпорядження виконавчого комітету Кременчуцької районної ради народних депутатів від 25 вересня 1995 року № 352 зареєстрований будинок дитячої та юнацької творчості. Знаходиться у спільній власності територіальних громад району.

  Будинок дитячої та юнацької творчості організовує роботу своїх творчих об'єднань у приміщеннях загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів відповідно до укладених угод. Власного приміщення немає. Адміністрація закладу знаходилась у відділі освіти, сім’ї, молоді та спорту Кременчуцької райдержадміністрації. З 2015 року ВОСМС орендує кімнату для будинку дитячої та юнацької творчості в приміщенні Кременчуцької районної ради.

Директори закладу:

Лимар Алла Петрівна (1956 -1962);

Коваль Наталія Данилівна (1962-1963);

Чернявська Ніна Семенівна (1964-1993);

Ничипорук Валентина Михайлівна (1993);

Квашук Ніна Романівна (1994-2002);

З 2002 року будинок дитячої та юнацької творчості очолює Васильєва Тамара Марківна.

Оскільки гуртки працюють на базі загальноосвітніх навчальних закладів,

 школа і позашкільний навчальний заклад є єдиною ланкою в досягненні кінцевої мети.

З 1 січня 2016 року у зв’язку з утворенням 5 територіальних громад змінилися умови роботи закладу ( співфінансування сільськими радами) та мережа гуртків.

У будинку дитячої та юнацької творчості працює 48 гуртків, де навчається 802 вихованці. Серед них 188 дітей з соціально незахищених категорій.

 У закладі – 42 педагоги, з них – 38 працює за сумісництвом. 33 мають вищу педагогічну освіту, 6 – неповну вищу, 3 – середню. Один керівник гуртка має звання «Методист».

Одне з головних завдань – якість освіти, тобто співвідношення мети і отриманого результату.

Інформація про якісні показники позашкільної роботи будинку дитячої та юнацької творчості Кременчуцької районної ради

 

 

Роки

Обласні конкурси

Всеукраїнські конкурси

переможці

призери

лауреати

уч.

Перем.

призери

лауреати

2005

3

1

7

1

 

 

 

2006

10

21

7

 

 

2

 

2007

9

4

3

1

 

 

 

2008

13

27

2

 

5

 

1

2009

9

11

13

1

 

 

 

2010

14

11

6

 

 

 

1

2011

3

10

11

 

 

 

3

2012

1

16

9

1

 

3

8

2013

15

17

30

 

 

2

7

2014

7

19

12

1

 

1

3

2015

1 0

19

5

 

1

 

20

                 

 

Команда «Кремінь» гуртка «Дебати» БДтаЮТ при Недогарківській ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник гуртка-методист Яцик Оксана Іванівна) – неодноразові призери, лауреати обласної інтелектуальної гри «Дебати», призери (ІІ місце) V Молодіжного дебатного форуму «Бердянський ринг - 2012».

Команда КВН «Тетріс» гуртка акторської майстерності на базі Піщанської гімназії (керівник Трахтман Людмила Федорівна) – неодноразові лауреати обласних конкурсів КВН, лауреати Всеукраїнських конкурсу команд КВН «Жар-птиця -2011» та фестивалів дитячих та юнацьких команд КВН «Сміховик – 2012» та «Первосміх – 2012».

У період 2006-2011 років команда туристського клубу «Меридіан»

(керівники Нікулін Василь Олексійович, Васильєва Тамара Марківна) займала передові позицій в області в галузі спортивного туризму. За п’ять років діти відзначені 101 грамотою різних рівнів та 25 кубками.

         Вихованці гуртків художньо-естетичного напрямку ( керівники гуртків Жевнєрова Наталія Яківна, Корецька Оксана Сергіївна, Гапон Людмила Миколаївна,  Рогожина Лариса Олексіївна) – лауреати Всеукраїнських фестивалів «Писанковий рай» 2013-2015 років.

Цікавою і захоплюючою справою є літературна вітальня «Передзвони» (керівник Васильєва Тамара Марківна), яка об'єднує небайдужих до рідної мови та літератури людей, літературно обдаровану учнівську молодь та педагогів,  сприяє вихованню поваги до культурно-національних цінностей України, патріотизму, відданості своїй Батьківщині.

У 2013 році будинком дитячої та юнацької творчості започатковано фестиваль мистецтв для дітей та підлітків "Веселкові береги Дніпра", в якому щороку беруть участь близько 400 вихованців.

З 2012 року до компетенції будинку дитячої та юнацької творчості передані питання організації та роботи МАН. Розширено коло краєзнавчих досліджень науковими керівниками науково-дослідницьких робіт МАН та їх вихованцями. Стабільних результатів у підготовці та участі у обласних етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН досягають вихованці гуртків, де керівниками – Вальчук Антоніна Романівна та Пилипенко Вадим Валерійович. Крім того, вихованці гуртка «Історичне краєзнавство» (керівник гуртка Пилипенко Вадим Валерійович) є постійними учасниками, лауреатами Всеукраїнської філософської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід» та обласної науково-практичної конференції учнівської молоді «Полтавщина – земля моя свята».

 

Категорія: Матеріали | Додав: tamara (15.11.2016)
Переглядів: 422 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
КОМЕНТАРІ
Відео на 25.20 хв. нагородження "Азбуки" - переможця у своїй віковій категорії сертифікатом на 250 євро для відпочинку в Болгарії на фестивалі "Inter Kitten"

Немає слів, лише сльози на очах!

Дівчата добре попрацювали не тільки в конкурсах гри "Сокіл" ("Джура"), але взяли інтерв'ю. Це вже професійність.

Молодець, Каріно!! Відчула потребу миру!!!

Рій "Сагайдачний" - молодці!!!!
«Наш приятель сміливийвітер. Відвага – це наш заповіт.
 Ми роду козацького діти, Землі українськоїцвіт!»

Сильно сказано про сьогодення.

Поліна Вікторівна, сподіваємося , що участь у даному семінарі допоможе Вам передати набуті знання своїм вихованцям. Успіхів і натхнення!

Дуже сподобалась зустріч! Учні були в захваті.

Молодці! Так Тримати!

Дуже добре, що зберігаються українські традиції, зокрема весільні. Сучасні діти можуть долучитися до наших звичаїв.

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz