П`ятниця, 26.04.2024
БДтЮТ    Кременчуцької районної ради
                       Будинок дитячої та юнацької творчості
Меню сайту
Міні-чат
200
Головна » Статті » ГУМАНІТАРНИЙ » матеріали

«Наш приятель сміливий вітер. Відвага – це наш заповіт. Ми роду козацького діти, Землі української цвіт!»
Саме ці слова були девізом рою « Сагайдачний» Пришибської ЗОШ І-ІІІ ступенів, який взяв участь у військово-патріотичній грі «Сокіл»(«Джура») 30 квітня 2015 року.
15 роїв зі шкіл Кременчуцького району взяли активну участь у заході і здобули чимало нагород. На кожному етапі гри учасники Пришибської ЗОШ І-ІІІ ступенів намагалися якомога краще розкрити свої здібності, а загалом зайняли ІІІ місце у конкурсі «Впоряд», ІІ місце в конкурсі «Добра справа».
У підсумку «золото» здобув рій Максимівського НВК, «срібло» дісталось учням Пришибської ЗОШ І-ІІІ ступенів, а «бронзу» вибороли учні Чечелевської ЗОШ І-ІІ ступенів. Слід відмітити, що наша школа вже другий рік поспіль займає друге місце в подібному конкурсі.
Але після проходження всіх частин конкурсу і до оголошення переможців, поки всі рої разом із керівниками чекали початку лінійки відкриття, вихованці гуртка «Шкільна журналістика» вирішили поспілкуватися з учасниками та організаторами цього конкурсу.
- Я вже більше 30 років працюю в туризмі, - зазначив голова журі Василь Олексійович Нікулін,- і подібні заходи для мене є звичайною справою. Неодноразово такі конкурси я проводив в області, а тому можу з упевненістю сказати, що сьогоднішній був на досить таки високому рівні.
- А скажіть будь ласка, як на вашу думку, чи потрібні такі конкурси для сучасної молоді і як вони впливають на неї?
- Без сумнівів, такі заходи виховують в учнів козацький дух, патріотизм. І я б навіть сказав, що не лише в учнів, а й в організаторів. Окрім патріотичних якостей, під час цього конкурсу покращуються знання і вміння з таких предметів як: історія, географія, біологія та медицина, фізичне виховання учнів. Але якщо не брати до уваги всіх цих навиків, діти, що беруть участь у грі, розвивають в собі бажання до перемоги, коли щось не вийшло, вони хвилюються, а це вже є не абякий досвід на майбутнє.
Наступним співрозмовником для нас стала начальник ВОСМС Семерянін Оксана Григорівна, вона як один з організаторів, поділилась з нами своїми враженнями:
- Чи сподобався вам сьогоднішній захід?
- Так, дуже сподобався, особливо масовістю і тим що сонечко вийшло.
- Чи були у вас якісь труднощі в організації заходу?
- Були, ми не могли замовити гарну погоду, а все інше вирішується.
- Коли ви у школі навчались чи брали участь в подібних заходах?
- Так, звичайно! У нас була «Зірниця».
- А чи змінюється ця гра протягом років, яких ви її проводите?
- На даний момент, гра трішки змінилась форматом, і тим що в ній взяли участь козаки, думаю вони зіграли велику роль у формуванні козацького духу.
- Що б ви хотіли побажати учасникам на майбутнє?
- Я б хотіла побажати краще вчити географію, історію, біологію, гарних вражень від наступних літніх канікул, щоб закінчились неприємності сьогодення на Сході, щоб було мирне небо над головою.
Звісно ж ми не могли оминути своєю увагою і справжніх українських козаків, справжніх не лише, тим що вони безпосередньо пов’язані з сучасним козацтвом, а тому, що, як виявилось, вони справжні[ духом. З одним із козаків, за прізвиськом «Нагайка», який є козаком з діда прадіда, у нас склалась досить таки сумна розмова, яка не може залишити байдужим справжнього патріота України:
- Розкажіть нам будь ласка, ось ви справжній козак, так вправно володієте зброєю, чи доводилось вам колись приймати участь в бойових діях?
- Так, я був в гарячих точках, в тому числі і в АТО під час бойових дій в Дебальцево, чесно кажучи, це тяжко, тяжко не лише фізично , а й морально, хоча фізично також дуже тяжко. Одного разу бува такий випадок, коли прийшла дівчина звичайна жителька міста, на вид їй років 13-14, від одного погляду на те дитя, хотілось голими руками йти на ворога. Було нестримне бажання боротися. Коли я приїхав додому, жінка говорила, залишитись вдома, але знаєте, я сказав: «Хочу туди! Там брати-українці, вони там, і я маю бути з ними!» Зараз я вже на пенсії, тому тоді пішов в АТО добровольцем, а зараз чекаю знову виклику.
- Ви були на Сході України, бачили обстановку, на собі відчули сили ворога, як ви вважаєте чи є в нас шанси на перемогу?
- Шанси є завжди, нам тяжко, але ми зможемо, у нас просто не має іншого вибору. Український народ не збороти! Слава Україні!
- Героям Слава!
Розпитали ми і безпосередніх учасників гри «Сокіл»(«Джура»), деякі з задоволенням ділились з нами враженнями, але були й такі, хто чи то соромився, чи то з якоїсь іншої причини не хотів спілкуватись з нами.
Коли ми запитали, чи беруть учні Максимівського НВК участь в таких конкурсах регулярно, юні патріоти дружно і з оптимізмом відповіли:
- Так, брали, беремо, і будемо брати! Нам дуже подобається ця гра тим, що тут можна відчути боротьбу за перемогу, дізнатися багато нового, та знайти багато нових друзів.
- А щоб ви можливо хотіли додати до конкурсної програми?
- Нам все дуже подобається, але було б чудово позмагатися в метанні м’ячів, або пограти в міні-футбол.
На запитання який конкурс був найтяжчим, а який найкращий відповіді команд розділились, але вони сказали, що ті що були найтяжчі, ті найбільше й сподобались.
В затінку зустріли учнів Майбородівської школи.
- Чи виправдав цей захід ваші сподівання?
- Нам звісно хотілось би перемоги, але напевно її не буде. Та головне не перемога а участь, попри все ми будемо приїздити ще неодноразово.
- Який з конкурсів вам виявилось найскладніше подолати, а який сподобався найбільше?
- Найскладнішою і найцікавішою для нас була смуга перешкод. Але також дуже порадували нас нові конкурси.
Радо на наші питання відповідали дівчата з Потоківської школи:
- Який з конкурсів вам виявилось найскладніше подолати, а який сподобався найбільше?
- Не легко нам дався етап з медициною, а цікава була гра «Відун».
- Що б ви можливо хотіли додати до цього заходу?
- Нам дуже хотілось би побачити в програмі цього конкурсу футбол.
Звісно ж, ми поспілкувались і з учнями Пришибської ЗОШ. Емоції були дуже яскраві, всі конкурси були цікаві та в міру складні. Найбільше сподобались майстер-класи зі стрільби по мішеням, розбирання пістолета Макарова, та орудування козацькою шашкою.
Вже після оголошення результатів військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») наш рій «Сагайдачний», як і інші переможці фотографувались зі своїми нагородами, за загальними підрахунками ми вибороли ІІ місце, але обов’язково повернемось в наступному році за першим, бо «Ми – українці і так просто не здаємось!» - сказав наш ройовий. Повертаючись до шкільного автобуса, ми дружно співали свою стройову пісню, викрикували девіз та патріотичні гасла. Всі з піднесеним настроєм повернулись додому.
Дякуємо організаторам за чудові можливість проявити себе. До нових зустрічей!

Вихованки гуртка "Шкільна журналістика" БДтЮТ
на базі Пришибської ЗОШ І-ІІІІ ступенів
Каріна Рак та Світлана Цема
Категорія: матеріали | Додав: Polly_UA (10.05.2015)
Переглядів: 1923 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 nina  
0
Дівчата добре попрацювали не тільки в конкурсах гри "Сокіл" ("Джура"), але взяли інтерв'ю. Це вже професійність.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
КОМЕНТАРІ
Відео на 25.20 хв. нагородження "Азбуки" - переможця у своїй віковій категорії сертифікатом на 250 євро для відпочинку в Болгарії на фестивалі "Inter Kitten"

Немає слів, лише сльози на очах!

Дівчата добре попрацювали не тільки в конкурсах гри "Сокіл" ("Джура"), але взяли інтерв'ю. Це вже професійність.

Молодець, Каріно!! Відчула потребу миру!!!

Рій "Сагайдачний" - молодці!!!!
«Наш приятель сміливийвітер. Відвага – це наш заповіт.
 Ми роду козацького діти, Землі українськоїцвіт!»

Сильно сказано про сьогодення.

Поліна Вікторівна, сподіваємося , що участь у даному семінарі допоможе Вам передати набуті знання своїм вихованцям. Успіхів і натхнення!

Дуже сподобалась зустріч! Учні були в захваті.

Молодці! Так Тримати!

Дуже добре, що зберігаються українські традиції, зокрема весільні. Сучасні діти можуть долучитися до наших звичаїв.

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz