Четвер, 21.11.2024
БДтЮТ    Кременчуцької районної ради
                       Будинок дитячої та юнацької творчості
Меню сайту
Міні-чат
200
Головна » Статті » ДОСЛІДНО - ЕКСПЕРЕМЕНТАЛЬНИЙ » матеріали

Імена в історії нашого краю

Імена з історії нашого краю

В приміщенні Кременчуцької районної ради пройшла науково-практична конференція «Пізнання історичної минувшини в іменах-підгрунтя освіти нації» серед учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців гуртків будинку дитячої та юнацької творчості. Сюди з’їхались ті, яких цікавить історія. Адже в історії району, Полтавщини є багато сторінок, які ще не досліджено. За цю складну і дуже відповідальну справу взялись юні дослідники.

Вихованець гуртка «Юні музеєзнавці» будинку дитячої та юнацької творчості на базі Омельницького НВК Клименко Ігор дослідив сторінку історії,  пов’язану із далекими подіями 1812 року, з’ясував «момент народження надії на відновлення автономії України» та шлях самоздолання земляка Ставракова Семена Христофоровича, 1764 року народження, який пройшов він від  капрала до генерал- майора російської армії та був відзначений високими нагородами.   Гуртківець Карпенко Віктор вихованець гуртка  «Юний літературознавець» слідом за Володимиром Вернадським переконався, що над залишками старовини необхідно працювати і разом із своїми однолітками брав участь у прокладанні екологічної стежини імені В.І.Вернадського в селі Омельник.

Пишаються в селі Вільна Терешківка  земляками, тому Трофімчук Тетяна, учениця 11 класу Вільтерешківської ЗОШ І-ІІІ ст. представила дослідження про ополченця-земляка, Крупу Григорія Даниловича, який захищав рідне місто Кременчук, в складі Кременчуцької дивізії народного ополчення та Волочая Івана Михайловича, колишнього директора школи, учителя історії, дослідника, який  уклав історію села Вільна Терешківка, описав розвиток освіти на території сіл Вільна Терешківка і Червона Знам’янка, зібрав і описав матеріали про репресованих жителів села Вільна Терешківка.  

Гуртківці «Шкільної журналістики» на базі Піщанської гімназії   Куценко Діана та Глущенко Аліна досліджували проблему, хто він воїн-визволитель? Дізнались про підпільників- набатівців, що діяли на території с.Білецьківки і повторили подвиг Олександра Матросова, Лялі Убийвовк. Вразила їх доля  сім’ї  Кулиничів з Піщаного, які полягли за рідну землю. Слухали ветеранів-односельців Мудрого Петра Яковича  та Лепського Федора Лукича.

Про те, що Воронов Сергій О. є частим гостем Потоківської школи, як дослідник і науковець, повідомили вихованці гуртка БДтаЮТ "Юні музеєзнавці» Лук’янчиков Богдан та Мільченко Владислав. Вони довели учасникам конференції, що він романтик морських досліджень, всесвітньо відомий діяч культури, публіцист, наш сучасник , охоронець пам’яток історії та культури.

Переконали учасників конференції учні: із Пришибської ЗОШ Шматко Тетяна, в тому, що «українська Гончарівна (майстер народної творчості Олександра Селюченко) -знакова постать в історії народної культури», із Рокитненської ЗОШ Дука Лілія ,- що «народні промисли Полтавщини завжди були на висоті вимог часу».

Імена Остроградського, Башкірцевої прославили Полтавщину далеко за її межами, про це довели в роботах вихованці з Піщаного(Лавренко О.), з Ялинців-(Шкоденко Ярослава).

Про сучасників, художницю із Чечелевого - тих, що живуть в гармонії із оточуючим світом своєю творчістю (Світлана Готвянська) та життєдіяльністю ( Микола Костянтинович Черниш, інвестор СК «Іскра» у селі Недогарки, Володимир Макарович Волошин, колишній  директор колгоспу ім.Мічуріна) розповіли учень з Чечелевської Сопільняк  Олександр,    вихованці БДтаЮТ Щепіна Діана  з Недогарківської ЗОШ, Кузьменко Єлизавета  із Піщанської гімназії.

Імена, які дослідили вихованці Максимівського НВК Горейко Даніелла, Пасішник Катерина, Крівченко Ігор : Микола Комарецький, громадсько-політичний діяч Полтавської губернії, Опанас Келеберда, герой Національної революції 1917-1921 років, Семен Ушаков, учасник ВВВ, захисник Максимівки- не забуті, тому що вони з історії нашого краю.

Людина-це творець історії, від її вчинків залежить, легко чи важко буде жити наступним поколінням-саме тому й виникла ідея вивчення та дослідження минувшини. Учасникам конференції не байдуже, яким буде день завтрашній, чи пам’ятатимуть, чи шануватимуть тих, хто відстоював, покращував добробут, боровся за національні ідеали, за рідний край.
Категорія: матеріали | Додав: ЛюбовГончар (17.10.2013)
Переглядів: 606 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 ЛюбовГончар  
0
Юні дослідники поділились власними відкриттями імен з історії краю: ополченців-земляків, воїнів-визволителів, діячів культури, мистецтва. науки. Брали участь у прокладанні екологічних стежок, увіковічненні імен, створенні матеріалів для шкільних музеїв. Мені сподобалось те, що молодому поколінню не байдуже, який вклад внесли наші попередники у розбудову нашого краю.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
КОМЕНТАРІ
Відео на 25.20 хв. нагородження "Азбуки" - переможця у своїй віковій категорії сертифікатом на 250 євро для відпочинку в Болгарії на фестивалі "Inter Kitten"

Немає слів, лише сльози на очах!

Дівчата добре попрацювали не тільки в конкурсах гри "Сокіл" ("Джура"), але взяли інтерв'ю. Це вже професійність.

Молодець, Каріно!! Відчула потребу миру!!!

Рій "Сагайдачний" - молодці!!!!
«Наш приятель сміливийвітер. Відвага – це наш заповіт.
 Ми роду козацького діти, Землі українськоїцвіт!»

Сильно сказано про сьогодення.

Поліна Вікторівна, сподіваємося , що участь у даному семінарі допоможе Вам передати набуті знання своїм вихованцям. Успіхів і натхнення!

Дуже сподобалась зустріч! Учні були в захваті.

Молодці! Так Тримати!

Дуже добре, що зберігаються українські традиції, зокрема весільні. Сучасні діти можуть долучитися до наших звичаїв.

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz