30 березня 2015 р. у великій залі Кременчуцької районної ради проведена районна конференція «Національне виховання у формуванні творчої особистості» в рамках 2-го етапу Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції учнівської та студентської молоді «А ми тую славу збережемо», присвяченої 70-ій річниці Перемоги у Другій світовій війні 1941-1945 років.
Пошукові загони із 14 загальноосвітніх шкіл Кременчуцького району висвітлили проблеми: Друга світова війна і національна свідомість; ідеологічні та політичні зміни в соціумі, Україні, в селі, де проживають учасники акції; утвердження поваги до історичного минулого України; вивчення історії Другої світової війни в рідному краї; героїчні подвиги захисників Вітчизни; бойовий шлях Кременчуцької дивізії народного ополчення, 95-ї гвардійської стрілецької дивізії; Падіння «Східного валу»(подвиги бійців Другого та Третього Українського фронту); долі репресованих націй і народностей; забезпечення духовної єдності поколінь; формування у молодого покоління громадянських та національних цінностей задля процвітання України.
Так пошуковці із Ялинцівського НВК висвітлили спогади земляка-ветерана, розвідника 711 полку Артишка Івана Васильовича, який виходив з оточення в 41 році і зустрівся із командуючим Західного фронту генералом Кирпоносом Михайлом Петровичем. Та прослідкували військовий шлях своїх ветеранів: Коваля Олександра Трохимовича, артилериста-винищувача танків, кавалера ордена «Вітчизняної війни ІІ ступеня», медалі «За взяття Кенігсберга» та ін., Романенка Максима Дмитровича, кавалера ордена «Вітчизняної війни ІІ ступеня», ордена Червоної Зірки, ордена Слави ІІІ ступеня та ін..
Краєзнавці із Садківської ЗОШ встановили список учасників Кременчуцької дивізії народного ополчення, провели зустріч із живим учасником подій серпня 1941 року Іваном Самокриком, підполковником у відставці, якому зараз 103 роки.
Дослідники Пришибської ЗОШ провели віртуальну екскурсію по шкільному історико-краєзнавчому музею, яскраво представили матеріал про героїв-визволителів села Пришиб. Розповіли про подвиг земляка, гвардії капітана Фещенка Петра Васильовича, який в боях за визволення Білорусії нагороджений званням Героя Радянського Союзу; старшого сержанта Бахарєва Івана Івановича, командира розвідників, уродженця Саратовської області, який за форсування Дніпра в р-ні с.Келеберди посмертно удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
Вихованці гуртка «Юні музеєзнавці» будинку дитячої та юнацької творчості Кременчуцької районної ради на базі Потоківської ЗОШ дослідили історичний подвиг Героя Радянського Союзу Баля Миколи Васильовича, уродженця с.Дмитрівка.
Пошуковий загін «Пам'ять» Зарудянської ЗОШ спробував простежити вплив Другої світової війни на післявоєнну політичну систему і її формування, зокрема на жителів с.Заруддя. Зі слів Катерини Анатоліївни Капустян: «Після війни в селі була сільрада, клуб, бібліотека, колгосп –мільйонер, який давав державі великі прибутки, ми ж працювали на трудодні.» Учні прийшли до висновку, що внесок України заради Перемоги не був оцінений належним чином Радянським Союзом.
Творчий проект про свого дідуся-ветерана Кучеренка Івана Федоровича представив Мацишин Антон, учень 8 класу Чечелевської ЗОШ, в основу якого ввійшли родинні фото про бойовий шлях : «Війна застала в Білорусії», «Служив в кулеметній роті 33 батальйону 57 полку», «Призначений командиром взводу», « Визволяв Одесу, Кременчук», « Нагороджений орденом «Вітчизняної війни І ступеня», медаллю «За перемогу». «Демобілізувався 31 грудня 1946 р.»
Краєзнавча робота сприяла виробленню в учнів активної громадянської позиції, патріотизму, національної свідомості. Є мотивацією для створення куточків бойової слави, продовження дослідницької роботи .
|