Субота, 20.04.2024
БДтЮТ    Кременчуцької районної ради
                       Будинок дитячої та юнацької творчості
Меню сайту
Міні-чат
200
Головна » Статті » З історії закладу » Матеріали

Вічно молодий

 

У житті районного Будинку дитячої та юнацької творчості – визначна подія: він святкує свій 60-річний ювілей! Учора з цієї нагоди в районі відбулася ювілейна зустріч – зі щирими вітаннями «поважному за віком, але юному за складом» закладу, з теплими побажаннями, з розповідями про сьогоднішні його здобутки й щемними спогадами про народження, перші кроки та роки становлення.

«З метою широкого розвитку позашкільної роботи з дітьми» – саме з такого формулювання засідання виконкому Кременчуцької районної Ради депутатів трудящих і народився в 1956 році районний будинок піонерів. Відкрився він у селі Садки лише з двох гуртків: «Художнє читання» та «Умілі руки», а згодом змінив прописку на село Потоки й додав іще два гуртки – хореографії та художньої творчості. По тому були переселення в Піщане, Велику Кохнівку і, зрештою, до Кременчука. З роками змінювалися «імена» цього закладу, суттєво розширювалося коло діяльності, поповнюючись різноманітними гуртками: танцювальним, вишивання, художнього слова, бандуристів тощо. Свою сьогоднішню назву – будинок дитячої та юнацької творчості – він носить із 1995 року.
Надзвичайно багато для організації найрізноманітніших напрямків позашкільного виховання сільської дітвори зробили свого часу керівники цього закладу: Алла Петрівна Лимар, яка очолювала його в 1956 – 1962 роках; Наталія Данилівна Коваль, яка працювала на цій посаді в 1962 – 1963 роках; Ніна Семенівна Чернявська, яка віддала цій роботі майже три десятиліття – з 1964-го по 1993 рік; Валентина Михайлівна Ничипорук, яка заві­дувала закладом у 1993 році; Ніна Романівна Квашук, яка опікувалася ним у 1994 – 2002 роках. Після неї ось уже майже 15 літ будинок дитячої та юнацької творчості успішно очолює Тамара Марківна Васильєва – навдивовижу творча й духовно багата особистість, неспокійна, енергійна, завзята людина, по-справжньому залюб­лена у свою справу.
З особливими теплом і любов’ю говорить вона сьогодні про діяльність свого закладу; з глибокою вдячністю відкується про керівників гуртків та загальноосвітніх навчальних закладів, на базі яких вони працюють; з неприхованою гордістю розповідає про здобутки й перемоги численних вихованців.
– Головною метою Будинку є забезпечення реалізації права дітей та підлітків на здобуття позашкільної освіти, розвитку нахилів та інтересів, задоволення потреб із напрямків діяльності, – зазначає Тамара Васильєва. – Тож ми організовуємо роботу за різними напрямками позашкільної освіти: художньо-естетичним, туристсько-краєзнавчим, еколого-натуралістичним, науково-технічним, дослідницько-експериментальним, військово-патріотичним, гуманітарним тощо. Нині в будинку дитячої та юнацької творчості працюють 48 гуртків, де навчаються 776 вихованців. Серед них 188 дітей із соціально незахищених категорій. У закладі – 42 педагоги: 38 із них працюють за сумісництвом, 33 мають вищу педагогічну освіту, 6 – неповну вищу, 3 – середню, один керівник гуртка має звання «Методист». Про ефективність їхньої діяльності красномовно свідчать якісні показники позашкільної роботи Будинку. Лише за останнє десятиліття 94 наші вихованці стали переможцями, 156 – призерами і 105 – лауреатами обласних конкурсів, а на всеукраїнському рівні перемогу здобували 5, призерами ставали 8 і лауреатами – 43 сільські школярі Кременчуцького району. Окреме слово хотіла б сказати про наших розумників – учнів-членів МАН. Вихованці гуртків, де керівниками Антоніна Вальчук та Вадим Пилипенко, досягають стабільних результатів у підготовці та участі в обласних етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.
Підстав для гордості за вихованців районного будинку дитячої та юнацької творчості дійсно чимало. Впродовж останніх років знач­них вершин обласного і всеукраїнського рівнів досягали недогарківська команда «Кремінь» гуртка «Дебати» під керівництвом Оксани Яцик; піщанська команда КВН «Тетріс» гуртка акторської майстерності під керівництвом Людмили Трахтман; команда туристського клубу «Меридіан» за очільництва Василя Нікуліна й Тамари Васильєвої; вихованці гуртків художньо-естетичного напрямку під керівництвом Наталії Жевнєрової, Оксани Корецької, Людмили Гапон, Лариси Рогожиної. А якою цікавою й захоплюючою справою для творчо обдарованої учнівської молоді та педагогів стала літературна вітальня «Передзвони»! Ідейний натхненник, організатор і керівник її – Тамара Васильєва, яка зуміла об’єднати навколо себе небайдужих до рідної мови й літератури людей, наділених Божою іскрою літературного таланту. Для тих же, хто має хист до пісні, танцю чи художнього читання, у 2013 році будинок дитячої та юнацької творчості започаткував фестиваль мистецтв для дітей та підлітків «Веселкові береги Дніпра», в якому щороку беруть участь близько 400 вихованців.
Кожен ювілей – це знакова віха на життєвому шляху. За шість десятиліть свого існування районний будинок дитячої та юнацької творчості досяг значних вершин, набув «дорослого» досвіду й великого авторитету. Та душа його, як і має бути, залишається завзятою і вічно молодою.

Категорія: Матеріали | Додав: tamara (12.12.2016)
Переглядів: 407 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
КОМЕНТАРІ
Відео на 25.20 хв. нагородження "Азбуки" - переможця у своїй віковій категорії сертифікатом на 250 євро для відпочинку в Болгарії на фестивалі "Inter Kitten"

Немає слів, лише сльози на очах!

Дівчата добре попрацювали не тільки в конкурсах гри "Сокіл" ("Джура"), але взяли інтерв'ю. Це вже професійність.

Молодець, Каріно!! Відчула потребу миру!!!

Рій "Сагайдачний" - молодці!!!!
«Наш приятель сміливийвітер. Відвага – це наш заповіт.
 Ми роду козацького діти, Землі українськоїцвіт!»

Сильно сказано про сьогодення.

Поліна Вікторівна, сподіваємося , що участь у даному семінарі допоможе Вам передати набуті знання своїм вихованцям. Успіхів і натхнення!

Дуже сподобалась зустріч! Учні були в захваті.

Молодці! Так Тримати!

Дуже добре, що зберігаються українські традиції, зокрема весільні. Сучасні діти можуть долучитися до наших звичаїв.

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz