Четвер, 25.04.2024
БДтЮТ    Кременчуцької районної ради
                       Будинок дитячої та юнацької творчості
Меню сайту
Міні-чат
200
Головна » Статті » ДОСЛІДНО - ЕКСПЕРЕМЕНТАЛЬНИЙ » матеріали

Звіти гуртків дослідницько-експериментального напряму

Звіт гуртка «Юні квітникарі» БДтаЮТ на базі Білецьківського НВК

 З розвит­ком техніки в умовах інтенсивного використання природних ресурсів і забруднення природного на­вколишнього середовища все більшого значення набуває озеленення житла. І тут незаперечну роль має квітництво як галузь рослинництва, що зай­мається вирощуванням рослин, які необхідні для озеленення міст і сіл, прикрашання зовнішніх і внутрішніх інтер'єрів. Квітництво дає змогу не тільки озеленити та прикрасити оточуюче нас се­редовище, не тільки дарує естетичну та душевну насолоду, а й сприяє вихованню шанобливого ставлення до природи, розвитку творчої особис­тості, формуванню почуття прекрасного.

Програма розрахована на два роки навчання з учнями середнього і старшого шкільного віку.

Мета роботи гуртка: поглиблення та розширен­ня обсягу знань учнів з ботаніки, біології, квіт­ництва, виховання в учнів усвідомлення необ­хідності охорони та вивчення природи, свідомому вибору професії.

Програма гуртка передбачає вирішення таких завдань:

-     розширення наукового світогляду учнів;

-     формування шанобливого ставлення до при­роди;

-     розвиток навичок по догляду за рослинами;

-     набуття вмінь з науково-дослідної роботи;

-     виховання естетичного та художнього смаку.

Під час засвоєння програми гуртка учні знайшли  ґрунтовні знання з основ загального квітництва. Програмою передбачено вивчення практично всіх груп рослин, що використовуються в узелененні й оформленні інтер'єру. Для кращого засвоєння тем більшу кількість годин відведено на фактичні заняття.

Керівник гуртка ознайомила учнів із народною символікою України,  продовжувала виховувати в них пошану до народних символів, почуття любові до рідного краю через вивчення рослин-символів України, народних свят, обрядів. Юннати брали активну участь у масово-натуралістичних заходах, тематичних святах, організації виставок квітів. Систематична робота з вирощування розсади квітів, догляду за рослинами  на квітниках, навчально-дослідній ділянці вихо­вувала в них трудові навички, екологічну свідомість.

Керівник гуртка звертала увагу на форми і методи занять, що сприяють розвитку творчих здібностей юннатів. Форми занять: навчальні, виїзні, дослідницькі; проведення практичних робіт, екскурсій, конкурсів-виставок, вікторин, написання рефератів, складання планів, проектів озеленення, влаштування фітодизайну приміщень тощо. Методи занять: візуальні, кінестетичні, аудіальні, полімодальні. Важливе значення має навчально-дослідна робота з різними групами рос­лин у напрямах: інтродукція й акліматизація, способи розмноження квітково-декоративних рос­лин, селекція. У процесі дослідної роботи навчала учнів спостерігати за природою, аналізу­вати й узагальнювати отримані знання з подаль­шим їх застосуванням при створенні квіткових композицій і букетів, підготовці різних наочних посібників. Значну увагу  приділяла про­форієнтації учнів, яка здійснюється під час екскурсій до зелених господарств, під час зустрічей з ученими та фахівцями вироб­ництва, при проведенні науково-практичних кон­ференцій.

        Моя робота, як керівника  гуртка за період з 2013 по 2015 рік проводилась  за напрямком « Юні квітникарі» на базі Білеціківського навчально- виховного комплексу. Гуртківці – учні 6, 7, 8 та 9 класів,  віком 12- 15 років та учениця 11 класу Лебідь Марія.

Методичне забезпечення гуртка складає: методична література, посібники, плакати. Протягом  звітного періоду гуртківці займались дослідницькою роботою, яка планувалася в залежності  від можливостей школи, кабінету, учнів. Так, на заняттях гуртка» Юні квітникарі» проводились такі досліди: вивчали сортимент айстри однорічної в умовах лісостепової зони. За допомогою мікроскопа вивчалась внутрішня будова насіння, що допомагало відібрати краще за схожістю насіння. Використовуючи матеріали досліджень, була  написана наукова робота ученицею 9 класу Пивонос Тетяною на тему «Фенологічні особливості  айстри   китайської  (Callistephus chinensis Nees) на клумбах Білецьківського навчально-виховного комплексу». У вирощуванні розсади айстр були задіяні гуртківці Перепелиця Катя та Кришан Тая.

Гуртківцями закладено і проведено довгостроковий дослід на тему: « Вплив оптимальних умов  вирощування сортів роз на малородючих грунтах території Білецьківського НВК», які були вивчені  у квітні 2014 року. Восени 2014 року дуло посаджено 34 кущі роз, які були закуплені у декоративному господарстві с. Самусівка  Полтавського району. Вся робота по їх догляду була покладена на учнів. Протягом зимового періоду вивчались різні особливості дизайну  території.

   У вересні гуртківці відвідали свято квітів у м. Кременчук. Брали активну участь у шкільному святі квітів. Вони були першими помічниками класів у створенні композицій. У жовтні провели екскурсії до осіннього лісу, під час якої назбирали природного матеріалу для зимових букетів. Стали лауреатами обласного конкурсу експедиції «Географія рідного краю».

 Протягом грудня -лютого місяців  «малювався» план озеленення подвір`я багаторічними квітами. Було прийнято звернення до випускників 2015 року про допомогу у закупівлі кущів роз. 21 березня у господарстві  були  придбані 70 кущів,  посадка яких була приурочена 25 річниці  будівництва закладу.  Гуртківці першими відгукнулись на заклик до ретельного догляду за ними. Вони брали активну участь у реставрації старих клумб. Були використані пластикові пляшки коричньового та зеленого кольорів, які замінили гниле дерево.

  Діти є активними учасниками Всеукраїнських та обласних акцій та конкурсів:«Допоможемо зимуючим птахам», «Місячник екології», «Букет замість ялинки.». Вихованці зібрали насіння однорічних квіткових рослин, що поповнили колекцію насіння квіткових рослин відкритого ґрунту.
Вихованці гуртків прийняли участь у Міжнародних днях спостережень за птахами. На належному рівні проводиться робота з вчителями. Як керівник, я виступала на батьківських зборах 7,8 класів з метою збереження зелених насаджень на території шкільного дендрарію.

 Метою своєї роботи вважаю досягнення зацікавленості в учнів природою, квітами, любові до них. Вдалими є ті заняття, на яких діти активні, думають, пізнають та творять.

 Керівник  Вальчук А.Р.

Категорія: матеріали | Додав: ЛюбовГончар (02.06.2015)
Переглядів: 1393 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
КОМЕНТАРІ
Відео на 25.20 хв. нагородження "Азбуки" - переможця у своїй віковій категорії сертифікатом на 250 євро для відпочинку в Болгарії на фестивалі "Inter Kitten"

Немає слів, лише сльози на очах!

Дівчата добре попрацювали не тільки в конкурсах гри "Сокіл" ("Джура"), але взяли інтерв'ю. Це вже професійність.

Молодець, Каріно!! Відчула потребу миру!!!

Рій "Сагайдачний" - молодці!!!!
«Наш приятель сміливийвітер. Відвага – це наш заповіт.
 Ми роду козацького діти, Землі українськоїцвіт!»

Сильно сказано про сьогодення.

Поліна Вікторівна, сподіваємося , що участь у даному семінарі допоможе Вам передати набуті знання своїм вихованцям. Успіхів і натхнення!

Дуже сподобалась зустріч! Учні були в захваті.

Молодці! Так Тримати!

Дуже добре, що зберігаються українські традиції, зокрема весільні. Сучасні діти можуть долучитися до наших звичаїв.

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz