П`ятниця, 29.03.2024
БДтЮТ    Кременчуцької районної ради
                       Будинок дитячої та юнацької творчості
Меню сайту
Міні-чат
200
Головна » Статті » ДОСЛІДНО - ЕКСПЕРЕМЕНТАЛЬНИЙ » матеріали

Віктор Баранов-митець із глибоким національним корінням

«Віктор Баранов-митець із глибоким національним корінням»

Відкриття меморіальної дошки славному земляку Віктору Баранову, українському письменнику, перекладачу, лауреату літературних та художніх премій, голові Національної спілки письменників України, в Кривушівському навчально-виховному комплексі відбулось 9 листопада 2015 року на фоні звучання гімну Кривушівської школи, який автор написав на прохання колишнього директора школи Кадінової Любові Антонівни ще у 2005 році та присвятив рідній школі.

Відкрити дошку було надано почесне право заступнику голови Кременчуцької районної ради Колотієвському  Д.О. та поетесі, члену літературної спілки письменників Кременчука «Славутич» Ніні Данько.

Майбутній поет зростав у сім’ї, де прививались навички ставити перед собою мету і досягати. Мабуть тому, окрилений любов’ю до рідного краю, рідної землі, родини, Віктор Баранов чітко окреслив свій життєвий шлях: вчитись і здобути освіту в Києві.

У ході заходу «Віктор Баранов-поет із глибоким національним корінням» у ошатному актовому залі сільського будинку культури, присвяченого цій події,  звучали вірші поета, де він так ніжно, трепетно змальовує краєвиди Кривушів, особливо осінні, щирі  синівські почуття до матері, до України, Дніпра та українців.

Підкреслювалось, що візитною карткою Віктора Баранова є його вірш «До українців». Музичне виконання  Олегом  Марцинківським цього вірша, покладеного на музику Теодором Кукурузою, було представлене аудиторії. На жаль, ніжний баритон співака, на думку присутніх, передав сум про українців і не вселяє оптимізму, яким переймається автор. А твір у виконанні на бандурі, написаний теж нашим земляком Віктором Лісовим, є кращим варіантом .

Знайомство з родиною Баранових принесло багато вражень  присутнім: вони читали його вірші, окремі уривки із творчості поета. «Вінок сонетів» Віктора Баранова прочитала дружина. А ми знаємо про те, що Віктор Баранов писав і романи: «Притула», «Не вір, не бійся, не проси» та ін.  

Творчість поета, як зазначила Ніна  Данько, складна. А тому вона, щоб донести не тільки до своїх читачів, а і до своїх учнів мотиви творчості поетів-земляків, присвячує  їм публіцистичні матеріали, наприклад, Григору Тютюннику, Клавдії Теряник та бере участь у літературних конкурсах, наприклад, в Одесі та одержала перемогу за одне із досліджень творчості Григора Тютюнника «Григір Тютюнник і Мануйлівка», довівши, що є 11реальних прообразів  та 15 топонімів , пов’язаних з мануйлівцями та Мануйлівкою.

Жінка Віктора Баранова, Лідія Петрівна, за фахом бібліотекар, відмітила,  що згодна з думкою літературних критиків, що Баранов непрочитаний. І вважає своїм завданням перевидати твори чоловіка та підготувати до друку невидані його твори. Вона популяризує його творчість у кременчуцьких школах, бібліотеках. Їй, росіянці за походженням, чоловік неодноразово зауважував, що вона «найукраїніша з усіх українців». Кому як не їй, найзрозуміліші ці слова. А для нас відкривається ще одна грань особистості Баранова: цінувати, дорожити, любити.

Поет залишиться для своїх земляків не тільки поетом, але й громадянином і найкращим подарунком для українців, Батьківщини буде вивчення та дослідження творчості земляка учнями Кривушівського навчально-виховного комплексу , щоб «не бути хохлом» і примножувати славні традиції наших предків.

Категорія: матеріали | Додав: ЛюбовГончар (10.11.2015)
Переглядів: 519 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
КОМЕНТАРІ
Відео на 25.20 хв. нагородження "Азбуки" - переможця у своїй віковій категорії сертифікатом на 250 євро для відпочинку в Болгарії на фестивалі "Inter Kitten"

Немає слів, лише сльози на очах!

Дівчата добре попрацювали не тільки в конкурсах гри "Сокіл" ("Джура"), але взяли інтерв'ю. Це вже професійність.

Молодець, Каріно!! Відчула потребу миру!!!

Рій "Сагайдачний" - молодці!!!!
«Наш приятель сміливийвітер. Відвага – це наш заповіт.
 Ми роду козацького діти, Землі українськоїцвіт!»

Сильно сказано про сьогодення.

Поліна Вікторівна, сподіваємося , що участь у даному семінарі допоможе Вам передати набуті знання своїм вихованцям. Успіхів і натхнення!

Дуже сподобалась зустріч! Учні були в захваті.

Молодці! Так Тримати!

Дуже добре, що зберігаються українські традиції, зокрема весільні. Сучасні діти можуть долучитися до наших звичаїв.

Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz